Vücut Tipine Göre Gelinlik Nasıl Seçilir?

Vücut Tipine Göre Gelinlik


Vücut Tipine Göre Gelinlik alışverişi, hayalinizdeki özel gün için heyecan verici bir serüven olabilir ancak doğru vücut tipinize uygun olan modeli bulmak, biraz zorlu olabilir. Birçok gelinlik, vitrinde kusursuz görünebilir ancak üzerinizde aynı etkiyi yaratmayabilir. Bunun nedeni ise her kadının farklı vücut tiplerine uygun gelinlik modellerinin bulunmasıdır. Davette Ne Giysem, prenses tarzından bohem ve vintage stillere kadar her vücut tipine uygun gelinlik modellerini sunmaktadır. En popüler gelinlik modellerini keşfetmek ve vücut tipinize uygun olanı bulmak için ayrıntılara göz atabilirsiniz.

Vücut Tipinizi Nasıl Belirlersiniz?

Vücut Tipine Göre Gelinlik Eğer düğün gününüzde gelinliğinizle mükemmel görünmek istiyorsanız. İlk olarak sormanız gereken sorulardan biri vücut tipinizin ne olduğudur. Vücut tipinizi bilmeniz seçim yapmanızı kolaylaştıracak ve sizin için en uygun gelinlik modellerine odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Eğer vücut tipiniz hakkında bilginiz yoksa, aşağıdaki listeden size en uygun olan silüeti seçebilirsiniz.

  • Gelinlik seçiminde en önemli faktörlerden biri, vücut tipinizi belirlemektir. Vücut tipiniz, üzerinizde iyi görünecek modelleri seçmenize ve denemenize yardımcı olacaktır. İşte vücut tiplerine göre gelinlik seçimi hakkında bilmeniz gerekenler:
  • Kum saati: Bu vücut tipi, belirgin bir bel hattı ve eşit derecede göğüs ve kalça orantılarıyla karakterizedir. Kıvrımlı hatları nedeniyle son derece feminen bir görünüm sunar.
  • Dikdörtgen ve uzun: Atletik vücut tipi olarak da bilinen bu vücut tipi. Dar kalça ve omuzlar ile uzun bacaklara sahiptir. Kum saati tipinin tam tersi, düz bir siluet şeklindedir.
  • Elma: Bu vücut tipi, omuz ve gövde bölgesinin yuvarlak göründüğü. Ancak belin daha az belirgin olduğu anlamına gelir.
  • Armut: Armut vücut tipi, yuvarlak hatların kalça veya bacaklarda toplandığı siluetleri ifade eder. Bel hattı son derece ince ve zarif görünür.
  • Üçgen: Geniş omuzlarla dar bel ve dar kalçaları olan üçgen vücut tipi. Dengeleyici gelinliklerle orantılı bir görünüm elde edebilir. Bu vücut tipi genellikle yüzücülerde ve üst vücutlarını çalıştıran kişilerde görülür.

Vücut Tipine Göre Gelinlik En Popüler Modelleri


Vücut Tipine Göre Gelinlik, Vücut tipinizi belirledikten sonra sıra. En iyi siluetinizi vurgulayacak gelinlik modellerini seçmeye geldi. Düğün gününde tüm gözler sizin üzerinizde olacağından, mükemmel görünen bir gelinlik seçmek son derece önemlidir. Eğer hala karar veremediyseniz, farklı vücut tipleri için popüler gelinlik modellerini keşfederek. Ayrıca en uygun olanı seçmeye bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Prenses Modelleri

Vücut Tipine Göre Gelinlik, Sonsuz mutluluğa adım atarken özel hissetmek isteyenler. Masal kahramanları gibi görünmek için prenses gelinlik modellerini tercih edebilirler. Prenses gelinliklerinin en önemli özelliği, ultra kabarık ve dolgun etekleriyle diğer gelinlik modellerinden ayrılmasıdır. Kabarık gelinliklerin üst kısmında ise bedene oturan korse tasarımı bulunur. Bu tip gelinlikler, atletik vücut tiplerindeki kadınların daha kıvrımlı ve dolgun görünmelerini sağlayabilir.

Vücut Tipine Göre Gelinlik

 

Vücut Tipine Göre Gelinlik Balık Modelleri

Balık gelinlik modelleri, genellikle kalça ve bacak çizgisini takip eden. Diz bölgesinden itibaren genişleyen ve ince, konik ve kıvrımlı bir etekle karakterizedir. Bu gelinlikler özellikle kum saati vücut tipine sahip kadınlar için mükemmel bir seçenektir. Çünkü vücudun doğal hatlarını vurgulayarak cesurca sergilemelerini sağlarlar.

Vücut Tipine Göre Gelinlik A Kesim Modelleri

Formunun üst kısmı dar, bel ve etek kısmı genişleyen A kesimli gelinlik modelleri. Neredeyse her vücut tipinde şık bir görünüm sağlar. Bu sebeple tercih etmek istediğiniz gelinlik modeline karar veremediğinizde. A kesimli gelinlikler her zaman kurtarıcınız olabilir. Üstelik dans pistinde zarif bir şekilde hareket edebilmenizi de sağladığı için. Tüm gözlerin size odaklanmasını sağlar.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Saten Modelleri

Satenden yapılan gelinlik modelleri, minimalist, klasik ve sofistike tarzlarıyla. Daha sade tercihler arayan gelinler için mükemmel bir seçenektir. Bu tarz gelinlikler genellikle kaydırma formlu olarak tasarlanır veya akıcı bir siluetleri vardır. Kusursuz hatlar ortaya çıkarabilmek için daha ince ve uzun boylu kadınlar için daha uygundur.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Straplez Modelleri

Straplez gelinlikler, her zaman moda olan modellerden biridir. Askısız formu sayesinde üst vücuda tüm ilgiyi çeker. Ayrıca bu gelinlik modelleri, özellikle omuzlarını öne çıkarmak isteyen minyon kadınlar tarafından tercih edilir. Ayrıca, geniş omuzlara sahip üçgen vücutlu kadınlar da iddialı görünmek için straplez tasarımları tercih edebilirler. Straplez gelinlikler, kadının üst bedenindeki hatları vurguladığı için ince yapılı kadınlara daha çok yakışır.

Bohem Gelinlik Modelleri

Bohem gelinlik modelleri, özgür ruhlu gelinlerin en sevdikleri tarzlardan biridir. Bu modeller, rahat bir havası ve akıcı bir silüetiyle dikkat çeker. Ayrıca bu tarz gelinliklerde genellikle danteller, dramatik kollar, açık sırtlar veya boncuk işlemeler. Gibi farklı detaylar kullanılır. Bohem gelinlikleri romantik görünmek isteyen üçgen ve atletik vücut tiplerine sahip kadınlar tercih edebilirler. Akıcı silüeti sayesinde, bu gelinlik modelleri son derece çarpıcı bir görüntü sağlar.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Sade Modelleri

Vücudun doğal hatlarını yansıtan sütun gelinlik modelleri, sade ve zarif çizgileriyle göz kamaştırır. Bu tarz gelinliklerde abartılı detaylar yerine minimal tasarımlar tercih edilir. Ve misafirlerin ilgi odağı olmanızı sağlar. Sütun gelinlikler, uzun bir silüete sahip olduğu için minyon kadınlar için özellikle avantajlı bir seçimdir. Aynı zamanda belirgin bir bölgesi olmayan düz bir vücut tipine sahip olan kadınlar da. Sütun gelinlik modelleriyle şık bir görünüm elde edebilirler.

Vintage Gelinlik Modelleri

Vücut Tipine Göre Gelinlik, Vintage gelinlik. 20 yıl öncesine veya daha da öncesine dayanan moda dönemlerinden esinlenen tasarımları ifade eder. Bir gelinliğin vintage olması, eski bir tarzın modern yorumu şeklinde de karşımıza çıkabilir. Vintage gelinlikler, A kesim, kabarık, sade, prenses, balık ve daha pek çok farklı tarzda olabilir. Dolayısıyla bir vintage gelinlik seçmek istiyorsanız öncelikle vücudunuza uygun formunu belirleyerek seçiminizi yapmanız önemlidir.

Ancak en önemli şey, sizin kendinizi özel hissettiğiniz ve hayal ettiğiniz gelinliği giymenizdir. Davette Ne Giyse, tüm vücut tiplerine uygun sezonun en popüler gelinlik modellerini. Ekstra beden gibi ayrıcalıklarla güvenli bir şekilde kiralama imkanı sunar. Ayrıca böylece vücudunuza kusursuz uyum sağlayacak hayalinizdeki gelinliği Davette Ne Giyse ayrıcalıklarıyla hemen kiralayabilirsiniz!

×