Büyüleyici Gelinlik Seçenekleri: Balık Gelinlik Modelleri

Balık gelinlik modelleri yıllar geçtikçe hala popülerliğini koruyor. Ayrıca bu tarz gelinliklerde sıklıkla kullanılan kumaşlardan biri dantel oluyor. Bu yazıda, sizlere dantel kumaş kullanılarak tasarlanmış 5 farklı balık gelinlik tarzı ve dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında ilham vereceğiz.

Balık gelinlik modellerinde, gelinliğin vücudu tamamen sarması özellikle tercih ediliyor. Bu sebeple, bu tarz gelinlikler özellikle vücut hatlarını vurgulamak isteyen gelinler arasında popüler. Uzun boylu ve kum saati vücut tipine sahip gelinler için ideal olan balık gelinliklerde, göğüs, kalça ve bel kıvrımları ön plana çıkıyor. Ancak, hareket kabiliyetini kısıtlaması sebebiyle, seçilecek balık gelinlik modelinin mümkün olduğunca rahat olması önem taşıyor. Ayrıca özel olarak dikilerek, vücudunuza uygun şekilde oturtulan bir gelinlik, rahat hareket etmenizi sağlayacaktır.

Balık gelinlik modelleri dantel, romantik bir hava kattığı için yıllardır gelinliklerde sıklıkla kullanılan bir kumaş. Ancak, dantelin yoğunluğu nedeniyle, kaliteli bir dantel seçimi oldukça önemli. Kaliteli bir dantel kullanıldığında, gelinliğin görünümü de bir o kadar zarif olacaktır. Balık gelinliklerde de diğer gelinlik modellerinde olduğu gibi, dantel en sık kullanılan kumaşlardan biri. Bu yazıda, sizler için beğeneceğinizi umduğumuz 5 farklı dantel detaylı balık gelinlik modelini derledik.

1. Göğüs Dekolteli Dantel Balık Gelinlik

Balık Gelinlik Modelleri

Balık gelinlik modelleri gelinliklerin en dikkat çekici veya detaylarından biri cesur göğüs dekolteleri. Bu tasarımın örneği olan gelinlik, cesur ve özgüvenli gelinlerin tercih edebileceği bir seçenek. Gelinliklerde dantel kullanımı da oldukça yaygın ve özellikle dekolte bölgesinde kullanıldığında şık bir görünüm elde edilebilir. Ancak, dantelin yoğunluğu fazla olduğunda gelinlikte kalabalık bir his oluşabilir. Bu nedenle, tasarımlarda dantel detayları sadece belirli bölgelerde kullanmak daha uygun olabilir. Bu örnekte de dantel detaylar etek uçlarında kullanılmış ve hoş bir görünüm elde edilmiş.

2. Sırt Dekolteli Dantel Balık Gelinlik

Balık Gelinlik Modelleri

Balık gelinlik modelleri sırt dekoltesi oldukça popüler bir seçim. Bu kesim vücudu güzelce sardığı için sırt dekoltesi de şık bir detay olarak sıklıkla tercih ediliyor. Eğer bir balık gelinlik tercih edecekseniz veya sırt dekoltesi düşünüyorsanız, sade bir duvak seçerek daha zarif bir görünüm elde edebilirsiniz.

3. Bohem Dantel Balık Gelinlik

Bu Grace Loves Lace marka gelinlik ve geniş dantel motifleri ve omuz detayı kullanarak modern, spor ve bohem bir görünüm yaratmak için tasarlanmış. Ayrıca tamamen dantelden yapılmış olan bu gelinlikte daha geniş motifler kullanılarak daha modern bir tarz yakalanmış.

4. Taş İşlemeli

Balık Gelinlik Modelleri


Balık gelinlik modelleri Dantel detaylı gelinliklerde minimal taş işlemeleri tercih edebilirsiniz. Bu gelinlikler de abartılı taş ve pul kullanımı şıklığından ödün vermesine neden olabilir. Ayrıca Berta marka gelinlikte göğüs kısmında yoğunlaşan parlak taşlar çarpıcı bir görünüme sahip olmasını sağlamıştır.

5. Dizden Açılan

Balık Gelinlik Modelleri

Balık gelinlik modelleri vücut hatlarını göz önünde bulundurmak isteyenler için ideal gelinliklerdir. Bu tarz gelinlikler, vücut hatlarınızın daha belirgin görünmesini sağlar. Ayrıca daha kalın bir kumaş iyi bir görünüm sağlar. Bu güzel görüntü için rahatlığınızdan ödün vermeniz gerekebilir.

×