Pantone 2023 Rengi Viva Magenta


Pantone 2023 Rengi Geçtiğimiz haftalarda dünya çapında renk otoritesi olarak kabul edilen Pantone 2023 Rengi yılının renk trendini açıkladı. Bu yılın rengi olarak seçilen Viva Magenta, canlılık veya güç gibi kavramlarla özdeşleştirilen bir enerjiyi yansıtıyor. Ayrıca kırmızı renk ailesinden gelen bir ton olarak nitelendirilen Viva Magenta, cesur bir titreşim ifadesiyle öne çıkıyor.

Pantone 2023 Rengi Viva Magenta, korkusuz, coşkulu, neşeli ve iyimser bir enerji yaratırken aynı zamanda maceraperest bir renk olarak da tanımlanıyor. Yeni şeyler denemeyi seven, özgürce ifade etmeyi seven, enerjik ve öne çıkan bir renk olan Viva Magenta, heyecan verici ve sınırsız bir gölgeli kırmızı tonu olarak da yorumlanabilir. Pantone yılın rengini nasıl seçti ve Viva Magenta hangi renklerle kombinlenebilir? Tüm bu soruların cevapları için, Viva Magenta hakkında daha fazla bilgi edinelim.

Pantone 2023 Rengi Viva Magenta’nın Seçim Sürecine Yakından Bakış

Pantone 2023 Rengi

Pantone 2023 Rengi olarak Viva Magenta Pantone rengini seçti. Bu güçlü kırmızı ton, dünyanın birçok sorun ve kaosla dolu olduğu bir zamanda. İnsanlara daha umutlu bir gelecek hayali sunmak için gereken güç ve canlılığa sahip. Viva Magenta’nın renk kodu 18-1750 ve sıcak-soğuk tonları içerir. Pantone Renk Enstitüsü, yılın rengini belirlemek için. Küresel bir ekip tarafından global değişimleri, trendleri, sektörleri veya kültürleri dikkatle analiz eder. Ekip, ilham kaynakları arasında eğlence akış platformları: filmler. moda ve tekstil. sanat. Spor Etkinlikleri veya müzik gibi sektörleri kullanır. Bu yılın odağı doğa ve teknoloji çağındaki gerçekliklerdir. Viva Magenta, karmin kırmızısı rengi gibi doğal renk ailesine aittir veya karmin böceğinden gelir.

Bu rengi sadece doğayla değil; dijital evrenle de bağlantısı olan bir melez renk olarak tanımlar. Huge şirketi ile birlikte yapay zeka üretim aracı olan. Midjourney’nin yardımıyla Viva Magenta’nın görsel bir illüzyonunu yarattı. Artechouse sanat şirketi ise Miami’de Pantone ile ortaklık kurarak MAGENTAVERSE adlı sanal bir sergi düzenledi. Bu sürükleyici sanat deneyimi, insanları doğa ve teknoloji arasındaki bağlantıları keşfetmeye davet etti. Proje, çeşitli dokular veya görseller içeren çok sayıda odaya girerek. Viva Magenta’nın gücünü tüm formlarda hissetmeyi amaçladı.

Pantone 2023 Rengi

Pantone 2023 Rengi Viva Magenta ile Tanışın

Pantone 2023 Rengi, Viva Magenta 18-1750, insan yaratıcılığı ile yapay zeka arasındaki etkileşimi ve bağlantıyı. Yansıtmayı amaçlayan kökleri doğadan gelen bir kırmızı tonudur. Bu rengin amacı. Yeni bir hikaye yaratmak veya herkes için ulaşılabilir. Eğlenceli ve güçlü bir renk olarak algılanmasını sağlamaktır.

Viva Magenta, sıcak ve soğuk tonların karışımıyla, oluşan koyu kırmızının gölgeli bir tonudur. Veya gerçek ile sanal dünyaları uyumlu bir şekilde bir araya getiren. İşleviyle insanlığa çok boyutlu gerçeklikler sunar. Renk uzmanlarına göre, Viva Magenta, iddialı ama asi olmayan bir karmin kırmızısı olarak da yorumlanabilir.

Pantone 2023 Rengi Yılın rengi, moda, güzellik, teknoloji, tasarım veya ev dekorasyonu dahil olmak üzere çeşitli. Sektörlerdeki en yeni trendleri yakalamayı amaçlar. Seçilen diğer renklerle uyumlu bir birliktelik yaratır. Pantone’nin 2023 renk kataloğunda. Viva Magenta’nın yanı sıra Gray Lilac. Leek Green. Macchiato. Vanilla Cream. Skylight. Beetroot Purple. Empire Yellow. veya Crystal Rose veya Fiery Red gib Farklı tonlar da yer alır.

Renk uzmanlarına göre, global çapta belirsizliklerin hüküm sürdüğü yıllarda. Hem sakinleştirici hem de canlandırıcı renklerin seçilmesi tesadüf değildir. Ayrıca Pantone Renk Enstitüsü ekipleri tarafından seçilen Viva Magenta. Pandeminin etkilerinin hala devam ettiği günümüzde yeniden ayağa kalkmaya çalışan dünyaya güvenmeyi temsil eder.

Yapılabilecek Renk Kombinasyonları

Pantone 2023 Rengi

Pantone’nin son keşfi olan Viva Magenta 18-1750, farklı renklerle eşleştirilerek renk etkileyiciliğini artırabilir. Ayrıca bu canlı kırmızı renk, zümrüt yeşili veya lacivert gibi derin tonların yanı sıra. Neon renklerle de harika bir uyum yakalar. Bu yılın rengi, ev dekorasyonunda veya tasarım işlerinde kullanılabilecek birçok kombinasyon sunar.

Ünlü ev yaşam şirketi Great Jones, Pantone 2023 Rengi tek bir renk paletinde kullanarak. Viva Magenta’yı diğer pembeler ve kırmızılarla eşleştirerek görsel açıdan zengin ve hoş bir görünüm yaratmıştır. Bu fikir, ev dekorasyonunda veya tasarım işlerinde kullanılabilecek ilham verici bir örnektir.

Koyu tonlardaki Viva Magenta, daha açık tonlarla kombinlenerek öne çıkarılabilir. Bu, kontrast etkisi oluşturarak görsel bir hiyerarşi yaratmaya yardımcı olur. Ayrıca Viva Magenta, kum beji veya tarçın kahvesi gibi soft toprak tonlarıyla tamamlayarak. Vintage esintili bir renk karması oluşturulabilir.

Oldukça canlı Neon renklerle eşleştirilerek iddialı bir renk paleti oluşturulabilir. Viva Magenta, parlak neon sarısı veya bej gibi renklerle bir arada kullanılarak. Son derece enerjik veya cesur görünümler ortaya çıkarabilir.

Viva Magenta, monokromatik pembe renklerle de ideal bir uyum yakalar. Ayrıca çok yönlü bir renk tonu olan karmin kırmızısı, soft pembelerle romantik bir hale getirilebilir.

Pantone 2023 Rengi olan Viva Magenta. Giyim stilinde ve ev dekorasyonunda kullanılarak güncel trendlere ayak uydurulabilir. Ayrıca davette Ne Giysem koleksiyonlarına göz atarak. Bu parlak renge sahip giysiler seçilip, güvenli elbise kiralama hizmetinden yararlanılabilir.

×