Mevsimine Göre Kiralık Abiye Seçimi: Her Mevsime Uygun Şıklık ve Tarz İpuçları

Özel günlerde, davet ve organizasyonlarda her kadın en doğru şekilde giyinmek ve şıklığıyla ön plana çıkmak ister. Unutulmaz anıların biriktiği bu zamanlara gereğince hazırlanmak bir taraftan heyecanlı ve eğlenceliyken öte taraftan da zor ve masraflıdır. Dolayısıyla giyilecek abiye kıyafetlerin iyi seçenekler sunan bir firmadan sağlanması gerekir. Ayrıca satın almak yerine kiralama yoluna gidilmesiyle maliyetler de düşürülebilir.

İçindekiler

Neden Kiralık Abiye Elbise Tercih Edilir?

Abiye elbiseler günlük hayatta kullanılan kıyafet modellerinden değildir. Düğün, nişan, sünnet, kına gecesi, mezuniyet ve benzeri özel günlerde sadece bir kez giymek üzere edinilen bu parçalar daha sonra yıllarca dolaplarda bekler. Fiyatları da oldukça yüksektir.

Bütçeleri fazla zorlamadan şık olmayı başaran kadınlar gerekli araştırmaları yaparak doğru tercihlerde bulunmayı başaranlardır. Daha sonra kullanılmayacak bir abiye kıyafeti satın alma yerine bu alanda kaliteli kiralık elbiseler sunan adreslerle çalışmayı tercih edebilirler.

Size Özel Kiralık Abiye Elbiseler

kıyafet kullanma düşüncesi o elbisenin daha önce bir başkası tarafından giyilmiş olması nedeniyle rahatsız edici gelebilir. Halbuki bazı firmalar kişiye özel olarak hazırladıkları kıyafetleri de kiralayabilir. Bu durumda o kıyafeti ilk giyen hazırlatan kişi olur. Üstelik kişisel zevke uygun model ve tasarımların hazırlatılması da mümkün olur. Karşılığında kira bedeli ödenir ve kullanımdan sonra ürün firmaya teslim edilir.

Daha önce kullanılmış abiye elbiselerin de temizlik ve bakımı uzman ellerde yapılır ve gerekli hijyen ve şıklık sağlanır. Dolayısıyla kaliteli ürün ve hizmet sunan bir firma tercih etmek koşuluyla kiralık abiye kullanımı son derece güvenli kabul edilir.

Mevsime Uygun Kiralık Abiye Elbiseler

Abiye elbiselerde de diğer tüm kıyafetler gibi kullanılacak mevsime uygun seçenekler bulunur. Bir yaz günü gerçekleşecek bir organizasyonda kullanılacak abiye kıyafetle yılbaşı gecesi giyilecek parça aynı olamaz. İkisinin arasında kumaş özellikleri, model ve tasarım farklılıkları olmalıdır. Yazlık abiye elbisede örneğin uçuş uçuş şifon bir kumaş kullanılırken kışlık abiyelerde daha kadife gibi tok ve kalın kumaşlar tercih edilir.

Renk bakımından da mevsime göre farklı seçimler yapılır. Yaz ayları için açık ve canlı renkler daha uygundur. Kışlık abiyelerde ise koyu renkler tercih edilmelidir. Elbette bu konuda keskin sınırlar yoktur. Kişisel tercihe, kullanılacak yere ve tasarımın özelliklerine göre renkler beklenmedik zamanda da kullanılabilir.

Kiralık Abiye Seçimi Nasıl Yapılır?

Kiralık abiye seçiminde bazı kriterler önemli olacaktır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Giyecek kişinin fiziksel ve kişilik özellikleri,
  • Organizasyonun niteliği
  • Organizasyonun nerede yapılacağı

Abiye kıyafeti kullanacak olan kişinin fiziksel özelliklerine uygun bir seçim yapıldığı takdirde gerçek şıklık sağlanabilir. Doğru seçimle kadının güzelliği ve zarafeti daha iyi ortaya çıkar. Varsa kusurlar göze çarpmaz hale gelir. Ayrıca kadınların kendi karakter yapısına uygun tasarımları daha iyi taşıdıkları ve böyle kıyafetler içinde adeta ışıldadıkları bilinen bir gerçektir.

Abiye kıyafetin kullanılacağı organizasyon da seçim yaparken önemlidir. Örneğin bir kına gecesinde gelin adayının giydiği kıyafetle kayınvalidenin giyeceği kıyafet farklı özelliklerde olur. Yani kişinin organizasyon içindeki statüsü seçimleri yönlendirebilir. Ayrıca mezuniyet, nikah, yılbaşı daveti gibi organizasyonların niteliğine uygun kıyafetleri gerektireceği unutulmamalıdır.

Abiye kıyafetin kullanılacağı ortam da abiye seçiminde dikkate alınması gereken başka bir noktadır. Kır düğününde, havuz başında yapılacak bir kokteylde hafif kumaşlardan yapılmış tasarımlara uygun olabilir. Kapalı salonlardaki organizasyonların gerekleri ise bambaşka olacaktır.

Kiralık Abiye Fiyatları

Abiye kıyafetlerin fiyatlarının yüksekliği kaçınılmaz bir gerçektir. Tasarımda kullanılan takı, aksesuar, kumaş ve benzerinin niteliği, marka ve model özellikleri fiyatları astronomik noktalara da çekebilir. Ancak abiye kıyafet satın almak yerine kiralama yoluna gidenler bu organizasyonlardaki giyim masraflarını minimize eder.

Her kiralık abiye için ayrı bir fiyat verilebileceğinden bu konuda genel bir rakam vermek mümkün değildir. Tam bir fiyat almak için ihtiyaç ve istekler belirlendikten sonra alternatifler görülüp fiyat sorulması gerekecektir. Ancak abiye kiralama fiyatlarının satış bedellerinin çok altında olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Kiralık abiye firmaları içinde kalitesini ispatlamış, doğru ve j-hızlı çözümler sunan, model ve marka yönünden zengin koleksiyonlara sahip olanlar tercih edilerek istenen şıklık kolayca yakalanabilir.

×